Et Bu Şekilde Çok Kolay Çözülüyor

DONMUŞ ET SAATLERCE BEKLETMEDEN NASIL ÇÖZÜLÜR! O KOLAY YÖNTEM!

Et Bu Şekilde Çok Kolay Çözülüyor
Editör: Ahfa Haber
03 Mayıs 2021 - 19:29 - Güncelleme: 03 Mayıs 2021 - 19:33
Her Ev Hanımının Sorunu Etinizi buzluğa attınız ve ani misafiriniz mi geliyor? Kara kara bu et nasıl çözülecek diye düşünüyorsanız çare bu haberde.. Oda sıcaklığında saatlerce beklemek yerine aşağıda göstereceğimiz bu yol ile etleriniz hemen çözülecek ve arzu ettiğiniz yemeği hemen yapacaksınız..


ETİ SICAK SUDA BEKLETMEYİN Normal koşullarda eti saatlerce oda sıcaklığında bekletiyoruz, bu yöntem uzun sürüyor, makul değil. Eti sıcak suda bekletme doğru değil, etin dış kısmının pişmesine ve içten b-akterilenmesine neden oluruz. Donmuş haldeyken pişirmeye çalışmak delilik, bu yol ilerin hepsi yanlış.


TENCERE SEÇİMİ ÇOK ÖNEMLİ DOĞRU YÖNTEM: İlk olarak etimizi buzluktan çıkarıyoruz. Boş bir metal tencereye ne soğuk ne sıcak, ılık su dolduruyoruz. Eti pişirme tepsisinin üzerine alıyoruz, üstüne de içi su dolu tencereyi koyuyoruz ve. Etin kalınlık durumuna göre dakikalar içinde çözüldüğüne tanıklık ediyoruz, bu yöntem doğru.


Bu yöntemin en doğru yöntem olmasında birkaç sebep var. Birincisi, içi su dolu tencerenin ete yapmış olduğu baskıdan dolayı buzun hızlı çözülmesi. İkincisi de metalin ısıyı daha iyi iletmesi. Ilık suyun sıcaklığını ete daha iyi iletiyor.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum